Čičmany 2017

Sobota je pre veľa ľudí dňom, kedy sa z postele moc neponáhľajú a potiahnu nejakú tu hodinku navyše. Pre mňa a kamaráta Matúša, niečo ako pospávanie navyše nie je možnosť, keď hlásia pekné počasie a je dosť času na výlet do prírody, Začal som tak preto, lebo presne tak začala naša sobota na začiatku novembra. Ranný budíček o 2:20 nasledovalo chystanie a odchod. Tentokrát smer Strážov, ktorý sme chceli zdolať ešte do východu slnka. Príchod na miesto, ale všetko zmenil počasie nebolo podľa plánov a my sme sa museli asi v polovici kopca otočiť. Sneh spolu s dažďom nám znepríjemnili ranný výstup a ešte ďalšie asi dve hodiny. Nakoniec však počasie ustálo, ale nádej na výstup pominula. Náš zrak sa však upriamil na neďalekú dedinku Čičmany, kde o scenérie a výhľady nebola núdza. Prvý pohľad na dedinku pár minút potom čo prestalo pršať ešte neznačil, že sa vyčasí.

Image title

Ale nakoniec to prišlo, obloha sa začala vyčisťovať a vietor odfukoval svojou silou mraky.

Image title

Konečne to prišlo prvé lúče.

Image title

Image title

Okolie ponúkalo veľa pohľadov, ktoré nám nemohli uniknúť.

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Po potulkách v okolí, už dávno po najlepšom svetle sme sa rozhodli, že sa pomotáme po lesoch a pohľadáme nejaký lesný potok alebo riečku. Nenašli sme len jeden, pretože ich tam je v okolí veľmi veľa.

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré a tomto prípade sa to určite preukázalo. Keby sme hore nevideli by sme tú krásu, ktorá sa ukrývala v rannej doline v okolí dedinky Čičmany. Ďakujem za prečítanie a prajem pekný deň.      


 Ďalšie fotky a články na: http://mcibulka.ephoto.sk/sk/